! -- TradeDoubler site verification 3151088 -- O mnie i blogu - w skrócie o autorce i tematyce bloga

O mnie i blogu

 

O mnie i blogu

Witam na swoim blogu!

Nazywam się Juliana. Na co dzień mieszkam i pracuję w Warszawie. Z jednej strony, w mieście wielkich możliwości. Z drugiej strony, w mieście gdzie tempo życia jest bardzo szybkie i gdzie wszystko wokół kusi.

Sezonowe promocje, liczne „ostatnie wyprzedaże”, super okazje w sklepach, otwarcie nowej restauracji, kina, klubu, powszechne reklamy, setki subskrypcji i powiadomień na Facebooku, Instagramie, Pintereście, YouTube pożerają nasze czas i energię. Te 2 czynniki, które moglibyśmy wykorzystać na planowanie i osiągnięcie naszych celów, aby na końcu zmienić tak niezadowalające nas życie, na lepsze.

Co byłoby lepiej:

Zanim ślepo naśladować trikom manipulatorów i pożeraczy czasu. Zanim po raz tysięczny wkurzać się na cały świat dlatego, że brakuje nam czasu i sił dla siebie zastanówcie się…

Kolejny raz pójść w weekend do centrum handlowego i kupić sobie nową zabawkę, która obdarzy nas krótkoterminowym „szczęściem”?

Czy może być spędzić tak długo oczekiwany wolny z rodziną w ciszy i spokoju własnego mieszkania?

Co byłoby zdrowiej:

Po zabieganym weekendzie zamówić na wynos naszpikowaną tłuszczem i jeszcze nie wiadomo czym kanapkę w restauracji fast food i potem wciąć ją w pośpiechu gdzieś w drodze do domu?

Czy może być przygotować wspólnie ze swoimi bliskimi zdrową pełnowartościową kolację, ciesząc się przebywaniem w gronie rodziny, a później zjeść ją powoli delektując smakiem, aromatem i konsystencją jedzenia?

Co przyniosłoby więcej skutku:

Zatopić się w kolejnym sezonie serialu lub talk-show?

Czy może być w wolnej chwili poczytać/posłuchać coś dla samorozwoju lub pospacerować/pojeździć na rowerze lub zająć się swoją pasją? (Niech każdy tu wstawi to, co mogłoby zmienić go życie na lepsze, ale na co zawsze brakuje czasu).

Tak, tak. Jak wielu z Was już zgadło, jestem zwolenniczką sztuki życia powoli, czyli filozofii slow life, oraz pasjonatką idei DIY (Do It Yourself). Skoro określiłam swój blog jako kulinarny (co wynika z mojej pasji do gotowania) będę pisała przede wszystkim o slow food.

Z reguły na blogu będę dzieliła się własnymi przepisami. Znajdziecie tu zarówno czasochłonne zdrowe dania na niedzielny lub świąteczny obiad, jak i szybkie przepisy na posiłki w dni powszednie. Również regularnie będę wrzucała na bloga zdrowsze domowe wersje popularnych fastfoodowych dań. Przecież zrobienie w domu ulubionego burgera może być pierwszym krokiem do zmiany nawyków żywieniowych. Nie zabraknie też przepisów wegetariańskich i nawet wegańskich.

Natomiast czas od czasu na blogu będą pojawiać się artykuły z innych dziedzin slow life, m.in.: slow travel, slow cosmetics, slow medicine, slow home… Postaram się, żeby blog był jak najbardziej różnorodny. Dlatego zachęcam Was, Moi drodzy Czytelnicy, do komentowania, dzielenia się swoją opinią i feedbacku.

Możecie podawać pomysły na przepisy oraz tematy artykułów, które chcielibyście przeczytać, w komentarzach. W taki sposób razem będziemy tworzyli ciekawe i wartościowe treści na bloga.

Pozwólcie, tylko przypomnę, że każdy jest twórcą swojej rzeczywistości i każdy może zacząć żyć świadomie.

A teraz serdecznie zapraszam do odwiedzania mojego bloga 😉

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: